NOVINKY

arr3Dovolená 4.-13.4.2018Vážení zákazníci, od 4.do 13.4.2018 čerpáme řádnou dovolenou. Vašim požadavkům se budeme věnovat... arr3Studio pro dům a byt LUEX v "novém kabátě"Naše "Studio pro dům a byt" Vás nově uvítá  na stejné adrese: Husitská 578/26, 460 07 Liberec ale v... arr3Výstava "Dům a zahrada Liberec" v NOVÉM - 4-7.5.2017Srdečně Vás zveme k návštěvě naší výstavní expozice na výstavě "Dům a zahrada Liberec" nově v... arr3dverelbc.cz v novémV dnešních dnech probíhá aktualizace naší webové prezentace. Celé stránky se změní, aby byly... arr3Poděkování - realizace manželé Kuřátkovi 9.6.2015Vážená paní Horáčková, vážený pane Horáčku, Dovolte nám, abychom vám oběma vyslovili uznání a... arr3Robotická lakovna dřevěných oken TP EURO okna 29.5.2015Robotické lakování dřevěných oken - další krok ve zvyšování kvality Spokojený zákazník je to,... arr3Poděkování- plastová okna pan Porubský 28.8.2014Dobrý den, vybral jsem pro svůj dům okna Vaší výroby, a to na základě doporučení firmy LUEX s.r.o....

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

LUEX s.r.o.
Husitská 578/26
Liberec-Jeřáb 460 07
tel: +420 602 784 248, +420 724 286 390
info@luex.cz

Úvod »OKNA » DŘEVĚNÁ a DŘEVOHLINÍKOVÁ

DŘEVĚNÁ a DŘEVOHLINÍKOVÁ

Dřevěná okna neboli eurookna

Dřevěná eurookna vnášejí do interiéru krásu přírodního materiálu a zároveň pocit tepla a luxusu. Dřevo je tradičním materiálem, který je prověřen staletími. Eurookna mají vynikající tepelnou izolaci i útlum hluku. Další výhodou je vysoká tvarová stálost a stabilita. Relativně nízká hmotnost dřeva umožňuje vyrobit okna velkých rozměrů, posuvné portály a velké prosklené stěny. Velkou výhodou dřevěných oken je možnost výroby atypických tvarů a snadné opravy při poškození.

Proč dřevěná okna?

Základní technický parametr, kterým je koeficient prostupnosti tepla mají oba typy oken shodný, tzn. že plastová i dřevěná okna mají stejné izolační schopnosti a taktéž zvuková izolace je podobná.

Rozdíl je  v paropropustnosti rámů. Plastovné profily jsou takřka neprospustné na rozdíl od dřevěných rámů, které vykazují jistou prodyšnost neboť je dřevo porézní materiál. Dřevěná okna takzvaně "dýchají", což je velmi důležitá vlastnost  zamezující možnosti vzniku plísní.

Dřevo je tvarově stálejší jak plast, snižuje se riziko kroucení oken. Plastová okna jsou v podstatě bezúdržbová. Dřevěná oknavyžadují min. jednou za rok ošetření venovního strany speciální ochrannou vrstvou. Jednou za 15-25let je potřeba opakovat venkovní nátěr. Časem "zkřehlé" plastovné profily ale opavit nelze. Životnost plastových oken je cca 35let, životnostdřevěných oken 70-100let.

Námi dodávaná okna jsou české výroby. Firma Tp eurookna se specializuje na výrobu dřevohliníkových oken, dřevěných oken a vchodových dveří již od roku 1999. Od roku 2012 firma používá nejmodernější technologii výroby pomocí obráběcího centra Weinig Conturex 124, která garantuje maximální přesnost a flexibilitu.

Dřevohliníková okna - okna na celý život

Asi každý při výběru oken řeší otázku, zda plast či dřevo. Plast se nelíbí, je moc fádní avšak skvěle izoluje a je bezúdržbový, dřevo zase potřebuje údržbu, ačkoliv vypadá skvěle. Co takhlekombinaci obojíhoSkvělá izolace a vzhled v jednom? Je to možné, my říkáme ANO.

Řešením je Dřevohliník. Z vnější strany odolný hliník, který chrání dřevo před povětrnostními podmínkami, vodou a samozřejmě je bezúdržbový. Z vnitřní si však můžete užít krásu přírodního dřeva.

Z konstrukčního, ale i praktického hlediska, se jedná o takřka ideální okno. Bezúdržbový hliník z exteriéru a krása přírodního dřeva z interiéru.

Námi dodávaná okna jsou české výroby. Firma Tp eurookna se specializuje na výrobu dřevohliníkových oken, dřevěných oken a vchodových dveří již od roku 1999. Od roku 2012 firma používá nejmodernější technologii výroby pomocí obráběcího centra Weinig Conturex 124, která garantuje maximální přesnost a flexibilitu.